Eurodesk gyakornok

A Tempus Közalapítványban működő Eurodesk Magyarország gyakornokot keres.

Az Eurodesk az Európai Bizottság támogatásával működő ifjúsági információ-szolgáltató hálózat. Európában 36 országban van jelen, és helyi, ill. regionális szinten több mint 3000 partnerrel dolgozik. Ezek az ifjúsági szervezetek és szakemberek telefonos, e-mailes és személyes információ-szolgáltatást biztosítanak a fiataloknak a nemzetközi lehetőségekkel kapcsolatban. A hazai Eurodesk hálózat működtetéséért Eurodesk Magyarország országos koordinációja felel.

Olyan gyakornok jelentkezését várjuk, aki

  • magabiztos angol nyelvtudással rendelkezik szóban és írásban egyaránt,
  • szívesen ír kreatív szövegeket,
  • szívesen posztol közösségi média felületekre,
  • gyakorlata van, vagy kipróbálná magát videó- és képszerkesztésben,
  • nem ijed meg az önálló feladatoktól,
  • szeretne fejlődni és munkatapasztalatot, nemzetközi tapasztalatot szerezni.

Amennyiben magadra ismertél, olvass tovább!

Változatos feladatok várnak Rád:

  • tartalomgyártás kommunikációs felületeinkre (honlap, Facebook, Instagram),
  • aktív közreműködés az iroda napi szintű munkájában,
  • európai és magyar ifjúsági hírek folyamatos figyelése,
  • információk továbbítása a magyar hálózati partnereknek,
  • részvétel szervezőként, kiállítóként, információ-szolgáltatóként az Eurodesk online és jelenléti rendezvényein.

A kiválasztásnál előnyt jelent, ha

  • jó az íráskészséged magyar és angol nyelven is,
  • jártasággal rendelkezel online tartalomgyártásban és az ahhoz használt programok terén (pl.: Canva),
  • ismeretekkel rendelkezel ifjúsági-, civil szervezetek munkájával kapcsolatban,
  • gyakorlatias hozzáállású és kreatív vagy, érdeklődsz a nemzetközi mobilitás iránt,
  • esetleg vettél már részt Erasmus+ vagy Európai Szolidaritási Testület projektben,
  • készségszinten tudod használni a különböző számítógépes szoftvereket,
  • releváns tudással, tanulmányokkal, egyetemi hallgatói jogviszonnyal rendelkezel.

Olyan jelölt jelentkezését várjuk, aki hosszútávra szóló gyakornoki helyet keres, heti 20 órában. A gyakorlat megkezdésének időpontja: a kiválasztást követően, legkorábban 2024. június közepétől.

A jelentkezők önéletrajzát és motivációs levelét az eurodesk@tpf.hu e-mail címre várjuk 2024. április 30-ig.

Benyújtott álláspályázataival kapcsolatban az allas@tpf.hu email címen érdeklődhet.
(Erre az email címre kérjük NE küldjön önéletrajzot, jelentkezést, mert azt adatvédelmi okokból nem fogadhatjuk, azaz meg kell semmisítenünk.)