Kulcstevékenység: Szakpolitikai reformok támogatása a 2014-2020-as programszakaszban
A szakpolitikai reformok támogatása (KA3) keretében megvalósuló tevékenységek az európai szintű politikai célkitűzések megvalósítására irányulnak, különösen szem előtt tartva az Európa 2020 stratégia, az oktatás és a képzés terén folytatott európai együttműködés stratégiai kerete („Oktatás és képzés 2020”) és az Európai Ifjúsági Stratégia céljait. A szakpolitikai reformok támogatása (KA3) a tevékenységek széles köréhez nyújt támogatást, hogy ösztönözze a szakpolitikai fejlesztéseket, a szakpolitikai párbeszédet és megvalósítást az oktatás és képzés, valamint az ifjúságügy területén. A KA3 projekteken belül megvalósítható tevékenységek többségére az éves pályázati kiíráson belül speciális felhívások keretében lehet pályázni az alábbi három fő területen.
- A szakpolitika fejlesztésére irányuló kezdeményezések új szakpolitikák kidolgozására és megvalósításuk előkészítésére irányulnak. Idetartoznak a Végrehajtó Ügynökség által irányított, külön pályázati felhívások a következő témákban:
- A szakpolitikai fejlesztésre irányuló előremutató együttműködési projektek;
- A magas szintű hatóságok által irányított európai szakpolitikai javaslatok kipróbálása, amelynek keretében számos országban hatékony és eredményes kiértékelési módszereken alapuló, szakpolitikai intézkedésekkel kapcsolatos helyszíni vizsgálatot hajtanak végre;
- A civil társadalmi együttműködés támogatást biztosít az európai nem kormányzati szerveknek és az európai oktatási, képzési és ifjúságügy területén aktív hálózatoknak, hogy növeljék az európai szakpolitikákkal kapcsolatos tudatosságot és fokozzák az együttműködést a hatóságokkal. Az ehhez a területhez kapcsolódó pályázattípusokról bővebb információt talál az Erasmus Plus Ifjúsági Programiroda honlapján (http://www.eplusifjusag.hu/).
A támogatások egy része tenderek és meghívásos felhívások keretében kerül odaítélésre az alábbi tevékenységek támogatására.
- Tanulmányok és áttekintések azzal a céllal, hogy növeljék az ismereteket az oktatás, képzés és az ifjúságügy területén elért eredmények és elemzések összegyűjtése által;
- Európai szakpolitikai eszközök, amelyek támogatják a készségek, képesítések és végzettségek elismerését azáltal, hogy elősegítik a kreditátvitelt, a készségmenedzsmentet és a pályaorientációt, a Bologna folyamatot, a minőségbiztosítást stb;
- Együttműködés nemzetközi szervezetekkel, a partnerországokkal történő szakpolitikai párbeszéd kialakításának ösztönzése céljából. Az együttműködéseknek elő kell mozdítaniuk az európai felsőoktatás nemzetközi színtéren történő népszerűsítését és támogatniuk kell az Unióval szomszédos partnerországokban működő felsőoktatási reform szakértőinek hálózatát és a végzett hallgatók nemzetközi egyesületeit.
- Szakmai párbeszéd, a szakpolitikák és az Erasmus+ program népszerűsítése, hogy növeljék az ismereteket az EU szakpolitikákkal kapcsolatban azáltal, hogy támogatják a párbeszédet és a szakpolitika népszerűsítését a hatóságokkal, szolgáltatókkal és az érintettekkel az oktatás, képzés és az ifjúságügy területén.
Utolsó módosítás: 2022.11.10.